MOTORÓWKA

MOTORÓWKA

Czarter motorówek i szkolenia motorowodne – pływaj po wodach Bałtyku

Marzysz o większej prędkości, głośnym silniku i pryskającej wodzie? Spodoba Ci się jacht motorowy. Wynajmij go i płyń przed siebie – wprost w piękny Bałtyk! Jeśli masz patent sternika motorowodnego, jachtem o długości do 12 m wypłyniesz do 2 Mm od brzegu. Wyższe stopnie to jeszcze większe możliwości! Jeśli nie masz jeszcze patentu motorowodnego – nic straconego. Z nami zrobisz szkolenie motorowodne i zyskasz niezbędne uprawnienia. Bałtyk czeka, aż go odkryjesz!

Czarter jachtów motorowych – wypożycz jacht motorowy i zaszalej na wodzie

Energia jachtów motorowych okazuje się naprawdę porywająca i podróż nimi daje mnóstwo frajdy. Czy czarter motorówek na Bałtyku jest dla Ciebie? Tak, jeśli:

  • uwielbiasz adrenalinę i chcesz przeżyć niesamowitą przygodę;
  • Morze Bałtyckie Cię fascynuje i szukasz sposobów, by lepiej je poznać;
  • chcesz wypłynąć z wygodnej lokalizacji – nowoczesnej Mariny Darłowo;
  • szukasz pomocy profesjonalistów, którzy wesprą Cię na każdym kroku.

Czarter jachtów motorowych – w zależności od wielkości i mocy motorówki – jest dostępny przede wszystkim dla osób z uprawnieniami.

Nie masz jeszcze uprawnień? Zrób szkolenie i zyskaj patent motorowodny

Zgodnie z polskim prawem bez żadnych uprawnień można prowadzić jachty motorowe o mocy silnika do 10 kW (13,60 KM). Można ponadto uprawiać turystykę wodną na łodzi o wyższej mocy (do 101,97 KM), jednak o maksymalnej długości 13 m oraz prędkości 15 km/h (ograniczonej konstrukcyjnie). 

W praktyce takie warunki spełniają jedynie niewielkie motorówki. Do prowadzenia większych jachtów motorowych są niezbędne uprawnienia – patenty motorowodne.

Zdobądź taki patent u nas pod okiem doświadczonych wilków morskich. Wybieraj spośród kursów (z egzaminami państwowymi) na wszystkie możliwe rodzaje patentów! A to nie wszystkie opcje, bo uzyskasz u nas również międzynarodowe certyfikaty ISSA na jachty motorowodne.

Patenty motorowodne – zyskaj uprawnienia zgodne z polskim prawem

Zrób szkolenie motorowodne, zdaj egzamin oraz uzyskaj patent. Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego wydaje 4 rodzaje uprawnień. Najczęściej wykorzystuje się trzy z nich:

1. Patent na sternika motorowodnego – jeśli masz minimum 14 lat i zdasz egzamin.

Gdy otrzymasz uprawnienia, możesz prowadzić jachty motorowe:

  • po wodach śródlądowych – bez żadnych ograniczeń;
  • po wodach morskich wewnętrznych oraz innych wodach morskich do 2 Mm od brzegu – w trakcie dnia i gdy jacht ma maksymalnie 12 m długości.

2. Patent na motorowodnego sternika morskiego – jeśli masz minimum 18 lat, zdasz egzamin i odbędziesz co najmniej 2 rejsy morskie (200 godzin żeglugi).

Gdy otrzymasz uprawnienia, możesz prowadzić jachty motorowe:

  • po wodach śródlądowych – bez żadnych ograniczeń;
  • po wodach morskich – gdy jacht ma maksymalnie 18 m długości.

3. Patent na kapitana motorowodnego – jeśli masz patent na motorowodnego sternika morskiego i odbędziesz co najmniej 6 rejsów morskich (1 200 godzin żeglugi + dodatkowe ograniczenia).

Gdy otrzymasz uprawnienia, możesz prowadzić jachty motorowe bez żadnych ograniczeń na wszystkich wodach.

Chcesz wynająć motorówkę nad Bałtykiem? A może szukasz miejsca, w którym zrobisz uprawnienia do prowadzenia jachtów motorowych? Rozpocznij przygodę na wodzie i daj się ponieść magii Morza Bałtyckiego!

ZAPEWNIAMY

CZARTER
JACHTÓW

REKOMENDOWANY
SERWIS

EGZAMINY I
CERTYFIKATY

BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU

PRZYJAZNE
ZAPLECZE

Jesteśmy firmą czarterową z tradycjami morskimi związanymi głównie z Bałtykiem po przez wieloletnią działalność rybołówstwa morskiego. Nowa infrastruktura związana z budową przystani jachtowej dla morskich jachtów w Porcie Darłowo. Lokalizacja naszej bazy czarterowej daje możliwość odwiedzenia bez problem u ciągu jednego tygodnia czarteru malowniczej duńskiej wysepki Bornholm, oraz wybrzeże Szwecji czy niemieckiej wyspy Rugia.